چرا باید قبل از خرید اقدام به کارشناسی خودرو نماییم ؟

چرا باید قبل از خرید اقدام به کارشناسی خودرو نماییم ؟

 

اگر شما هم به دنبال خریدی مطمئن در خودرو هستید حتماً بسیار شنیده‌اید که باید یک کارشناس را برای کارشناسی خودرو به همراهتان داشته باشید؛ اما واقعاً ضرورت به همراه بردن یک کارشناس و کارشناسی خودرو چیست؟

اگر در هنگام خرید خودرو سوالات زیر برایتان به وجود آمده است، پس شما هم به کارشناسی خودرو برای خریدی بدون نگرانی و اضطراب نیاز دارید. هر فردی که بخواهد خودروی کارکرده برای خودش بخرد حتماٌ برای یک بار هم که شده از خودش پرسیده که آیا این خودرو که در حالِ خریدش هستم، تصادف داشته است یا نه؟

خودرو نقص فنی داشته است یا نه؟ در اصل آسیب‌های فنی و بدنه از مهترین نکات در هنگام خرید خودرو هستند ولی در عینِ حال بسیار مبهم و پنهان هستند و فهمیدنِ آن کار هر کسی نیست. دوست دارید به اندازه‌ی ارزش واقعی خودرو هزینه کنید پس باید برای کارشناسی خودرو هر چه سریعتر اقدام کنید!

طبق آماری که از کارشناسی خودرو به دست آمده 32 درصد خودروها دارای ایراد فنی هستند و 20 درصد آن‌ها هم حداقل دارای یک قطعه‌ی تعویضی بوده‌اند.

افتِ شدید قیمت خودرو در صورتِ آسیب بدنه!
همه‌ی ما به خوبی از افزایش بی‌رویه‌ی قیمت خودرو باخبریم و می‌بینیم خودرویی که تا دیروز می‌توانستیم صفرِ آن را بخریم دیگر حتّی فکر خریدش را هم از سر بیرون کردیم. همزمان با این افزایش بی‌رویه‌ی خودرو هزینه‌های افت قیمت خودرو در صورت آسیب بدنه هم افزایش یافته است. اگر در هنگام خرید خودرو، آسیب بدنه و ایرادات فنی را نفهمیم و به خوبی این ایرادات را شناسایی نکنیم به ضررهای زیادی دچار خواهیم شد.

تجربه‌ی ما در کارشناسی خودرو باعث شده تا بتوانیم تاثیر کارشناس را در شناسایی خودروهای دارای مشکل فنی و همچنین کلاهبردارانِ خودرو به خوبی مشاهده کنیم. امروزه یکی از ضررهای خرید خودرو کارکرده مواجهه شدن با افرادی است که به عنوان فروشنده‌ به ما معرفی می‌شوند ولی در اصل کلاهبردار خودرو هستند. کارشناسی خودرو به شناسایی مشکلات خودرو منجر خواهد شد و از زیان رسیدن به ما جلوگیری می‌کند.

در سرویس کارشناسی خودرو چه مواردی بررسی می‌شوند؟
به صورت کامل می‌توانیم بگوییم که در کارشناسی خودرو مواردی نظیر شاسی، فنی، موتور و گیربکس، آپشن‌ها، تست دیاگ، تجهیزات جانبی، بدنه و در نهایت تستِ رانندگی مورد بررسی قرار می‌گیرند. ما در ادامه به شما لزوم بررسی این موارد را در خرید خودروی کارکرده خواهیم گفت.

کارشناسی خودرو برای بدنه‌ی ماشین
امروزه در ایران صنعتِ تعمیر و بازسازی خودرو پیشرفت زیادی داشته است و به همین دلیل، کارشناسی بدنه در خریدی مطمئن برای ما اهمیت بالایی دارد. برای مثال در بازارِ کشورمان یک خودروی بدون رنگ که از چند ناحیه هم ضربه دیده است ارزش بیشتری نسبت به یک خودروی رنگ شده دارد!

کارشناسی بدنه‌ی خودرو از مهمترین و اساسی ترین بخش‌های کارشناسی خودرو به حساب می‌آید؛ چراکه هرگونه خوردگی، رنگ شدگی، تغییر شکل یا دفرم شدن، عوض شدن قطعات، زنگ زدگی قطعات، تغییر شکل و دفرم شدن در تعیین قیمت خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است.

عواملی که باعث شده کارشناسی خودرو برای بدنه بسیار بااهمیت و مهم به حساب بیاید؟

صافکاری بدون رنگ
صافکاری و نقاشی
عوض کردن قطعه
اگر خودرویی که در حال خرید آن هستیم قبلاً در یک تصادف، مشکلی برای بدنه خودرو پیش آمده باشد، دیگر ایمنی و استحکام اولیه را ندارد! مگر اینکه قطعه و بخشِ معیوب به طور کامل تعویض شود؛ نه اینکه آن قسمت تعمیر شده باشد.

کارشناسی بدنه‌ی خودرو در 3 قسمت مورد بررسی قرار می‌گیرد

بررسی رنگ شدگی بدنه‌ی خودرو
بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو
بررسی شاسی و ستون‌های خودرو
یکی از مهمترین قسمت‌های خودرو، ستون‌های خودرو می‌باشد که محل اتصال ضعیفترین قسمت بدنه یعنی سقف به تنه‌ی اصلی خودرو است و به همین دلیل در کارشناسی بدنه باید به دقت بررسی شود.

کارواش وی آی پی
کارواش وی آی پی
شستشوی بدنه خودرو، نظافت داخل خودرو و اسپری لاستیک و واکس داشبورد کلیه خدمات ما در ایسامین گاراژ با کارواش وی آی پی شروع می شود این کارواش برای از بین بردن کثیفی های احتمالی( گرد و خاک، ماسه و شن و ... ) بدون ایجاد(اضافه کردن)خط های دایره شکل در رنگ خودرومی‌باشد .
ماندگاری کاور بدنه
ماندگاری کاور بدنه
ماندگاری یه کاور بدنه چقدره؟ یکی از پروژه هایی که به مجموعه ایسامین اومده و داریم روش کاور متالیک اجرا میکنیم و توی این مقاله براتون گذاشتیم که میتونید عکساشو ببینید
تفاوت واکس و پولیش بدنه در یک نگاه
تفاوت واکس و پولیش بدنه در یک نگاه
بهترین راه برای از بین بردن خط و خش ها استفاده از خدمات پولیش و احیای رنگ بدنه هستش که توی مجموعه ایسامین میتونید ازش استفاده کنید و بهترین راه برای مقابله با الودگی های سطح و خط و خش ها اجرای یک لایه محافظ بعد از پولیش هستش
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha