روش های محافظت از رنگ خودرو

روش های محافظت از رنگ خودرو

 

پیش از بررسی راهکارهایی برای نگهداری صحیح رنگ خودرو بهتر است پیرامون تهدیدهایی که برای آن وجود دارد صحبت کنیم.

1- نور خورشید: به عقیده کارشناسان نور خورشید اصلی‌ترین تهدید رنگ خودرو محسوب می‌شود. تهدیدی که موجب کاهش ضخامت و یا تغییر تنالیته رنگ می‌شود. آسیب‌های اشعه خورشید تنها به این مورد خلاصه نمی‌شود. تابش مداوم آفتاب موجب گرم شدن بیش‌ازحد لوازم پلاستیکی داخل خودرو می‌شود. این قطعات در اثر گرما گاز سمی بنزین را تولید می‌کنند که به‌طور مستقیم در افزایش احتمال ابتلا به سرطان مؤثر است.

2- باران اسیدی: شهرهای بزرگ و پرجمعیت با آلودگی عجین شده‌اند و بسیاری برای رهایی از آن چشم به آسمان و ریزش باران دوخته‌اند. اگرچه این باران باعث کاهش آلودگی می‌شود اما خود یکی از تهدید رنگ خودرو به شمار می‌رود. این باران می‌تواند موجب کاهش ضخامت رنگ و از بین رفتن لایه‌های آن شود.

3- شیره درختان و فضولات پرندگان: اگر فضله کبوتر مدت‌زمان زیادی بر روی بدنه خودرو باقی بماند پس از پاک کردن آن متوجه می‌شوید که رنگ قسمت زیر آن با سایر قسمت‌های اطراف متفاوت است. پارک کردن زیر درختان اگرچه خودرو را از نور خورشید در امان نگه می‌دارد اما شما را با چالش دیگری مواجه می‌کند.

car wash tip 2 روش های محافظت از رنگ خودرو
محافظت از رنگ خودرو از فضولات پرندگان
4- اثر حشرات: هنگام عبور در جاده‌ها خصوصاً در جاده‌های خارج از شهر و هنگام غروب، اثرات حشرات را بر روی بدنه خودرو دیده باشید. بدن این حشرات به علت داشتن مواد اسیدی، در صورتی که به موقع تمییز نشوند باعث تخریب رنگ می‌گردد لذا بهترین راه حل شستشوی سریع ماشین می‌باشد.

5- تاثیر کارواش نامناسب بر رنگ خودرو
در اینکه تمیز کردن خودرو و کارواش بردن خودرو امریست ضروری، شکی نیست؛ اما به دلیل اینکه در بسیاری از کارواش­ ها به دلیل بهتر تمیز شدن خودرو، از مواد شیمیایی زیادی استفاده می­کنند، ممکن است همین شستشوی هر روزه و بیش از حد خودرو با مواد شوینده به رنگ خودرو شما آسیب بزند.

پس توصیه می­شود حداقل خودروی خود را به کارواشی ببرید که یا از مواد شیمیایی و شوینده کمتری استفاده می­کند و یا از مواد استاندارد استفاده کند.

6- دستمال خشک و زبر
بیشتر افراد عادت دارند که خودرو خود را دستمال بکشند و اصطلاحا دستی به سر و روی خودرو خود بکشند که اتفاقا عادت خوبی هم است؛ اما باید توجه داشت با توجه به اینکه معمولا روی خودرو غبار و خاک نشسته، باید از دستمالی نرم یا اسفنج مرطوب استفاده کرد، زیرا همین خاک در زیر یک دستمال خشک می­تواند عملکردی مشابه سمباده داشته باشد. شما تصور کنید هر روز خودرو خود را سمباده بکشید. با ادامه این کار رنگ خودروتان هرروز نازک­تر و نازک­تر می­شود و آسیب می­بیند.

سرامیک شیشه ماشین
سرامیک شیشه ماشین
پوشش محافظ شیشه خودروی ایسامین گاراژ، علاوه بر اینکه درخشندگی خاصی به شیشه جلو و سایر پنجره های ماشین می‌دهد، به طور اعجاب آوری باعث افزایش دید شما می‌شود. اهمیت این موضوع هنگام رانندگی در شرایط بارانی و برفی خصوصا در شب مشخص می‌شود؛ وقتی که دید شما به علت شرایط جوی نامساعد به طور کل مختل شده و این بسیار خطرناک است.
کارواش وی آی پی
کارواش وی آی پی
شستشوی بدنه خودرو، نظافت داخل خودرو و اسپری لاستیک و واکس داشبورد کلیه خدمات ما در ایسامین گاراژ با کارواش وی آی پی شروع می شود این کارواش برای از بین بردن کثیفی های احتمالی( گرد و خاک، ماسه و شن و ... ) بدون ایجاد(اضافه کردن)خط های دایره شکل در رنگ خودرومی‌باشد .
شاید برای شما هم اتفاق بیوفته ( راغ هایی زرد و بی روح )
شاید برای شما هم اتفاق بیوفته ( راغ هایی زرد و بی روح )
 اصولا پس از گذشت چند سال از خرید خودرو، چراغ ها کدر و زرد شده و دلیلش می تواند باران های اسیدی و خط و خش هایی که بر اثر برخورد اجسام ریز و درشتی باشد که به خودروتان برخورد کرده است. این خط و خش ها سبب شکست نور می شود و دید راننده را کمتر می کند.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

captcha