سوالات متداول

روکش سرامیکی خودرو چیست؟
سرامیک خودرو پلیمر مایعی است که بعد از استفاده، مانند یک لایه شفاف، بدنه خودرو را پوشانده و آن را از هر گونه آسیب حفظ می کند. این پوشش سرامیکی می تواند خودرو را در برابر خط و خش، آلودگی هوا و دیگر عوامل مخرب محیطی حفظ کرده و باعث می شود بعد از چندین سال استفاده، خودرو جذابیت روز اول خود را حفظ کرده و ظاهر براق و درخشان خود را داشته باشد. روکش سرامیکی در واقع رنگ خودرو را زنده می کند.
مزایای روکش سرامیکی خودرو

    جلوگیری از به وجود آمدن آسیب هایی همانند خوردگی شیمیایی که به طور معمولا ناشی از آلاینده های اسیدی می باشند.
    به وجود آمدن لکه های شیمیایی بر روی بدنه ی خودرو بسیار ناراحت کننده است. معمولا لکه های شیمیایی ناشی از آلودگی های اسیدی موجود می باشند. با استفاده از شیوه ی ایجاد پوشش سرامیکی با کیفیت می توان از به وجود آمدن این لکه ها جلوگیری کرد.
    از اکسیداسیون لایه ی رنگ خودرو جلوگیری می کند.
روکش محافظ رنگ خودرو
یکی دیگر از محصولات پرکاربرد برای تغییر و احیای رنگ خودرو، روکش محافظ رنگ خودرو است. روکش محافظ رنگ خودرو باعث تغییر فوری و سریع رنگ فابریک خودرو می شود و طرفداران زیادی دارد. بسیاری از صاحبان ماشینهای مدل بالا و گران قیمت از روکش های محافظ رنگ خودرو استفاده می کنند.

روکش محافظ رنگ خودرو ، یک لایه پوششی پلاستیکی است که از پلی وینیل کلراید یا PVC ساخته می شود. وقتی این پوشش پلاستیکی را روی بدنه خودروی خود می کشید، باید خیالتان از بابت رنگ خودرو راحت باشد؛ زیرا این پوشش از رنگ خودروی شما محافظت می کند. با وجود این روکش های محافظ، نباید نگران قدیمی شدن پوشش خودرو یا آفتاب سوختگی رنگ خودروی خود باشید. همچنین این روکش ها مانع از ایجاد خط و خراش روی بدنه خودرو می شوند.
صفرشویی خودرو
تا به حال شنیده اید که می گویند اگر می خواهید کسی را بشناسید به کفش هایش نگاه کنید؟ حالا دیگر این موضوع عوض شده و به جای آن در دنیای امروز اگر می خواهید کسی را بشناسید باید به ماشینش نگاه کنید..!

ماشین هرکس، جلوه ای از شخصیت اوست، افراد بی نظم و افرادی که ذهن آشفته ای دارند، معمولا به ماشین خود رسیدگی نمی کنند و خودروی آنها همیشه کثیف و شلخته است، اما افرادی که به کار و جایگاه خود اهمیت می دهند، اتومبیل خود را تمیز نگه می دارند. واقعیت این است که تمیز بودن خودرو شما، باعث می شود که جایگاه اجتماعی شما بالاتر برود. به علاوه داشتن خودرویی تمیز باعث می شود که از نشستن در آن و رانندگی کردن لذت بیشتری ببرید. پس واجب است که به خودروی خود برسید و آن را تمیز نگه دارید.
مزایای صفرشویی خودرو
اگر مثل بسیاری از رانندگان هستید و بخش قابل‌توجهی از زمان خود را پشت فرمان اتومبیل خود خرج می کنید. در طول زندگی شلوغ شما، این طبیعی است که داخل ماشین تان به هم ریخته و کثیف شود. با صفرشویی اتومبیل، شما قادر خواهید بود که داخل خودروی خود را به یک وضعیت مشابه زمانی که خودرو را خریداری کردید(نمایشگاهی) برگردانید. مزایای تمیز نگاه داشتن فضای داخلی اتومبیل تان شامل: جلوگیری از فرسایش داخلی خودرو، رعایت مسائل بهداشتی و افزایش ایمنی در رانندگی می باشد.
دیتیلینگ خودرو چیست ؟
دیتیلینگ خودرو عبارت است از پاکسازی، نوسازی و محافظت از سطوح مختلف وسیله نقلیه.
احیای رنگ خودرو چیست ؟
فرایند احیای رنگ مجموعه ایسامین عبارت است از: از بین بردن عیوب رنگ خودرو مثل خطوط دایره شکل و خط های سطحی، از بین بردن اثرات فضولات پرندگان ، از بین بردن هولوگرام، از بین بردن اثرات آب و باران های اسیدی
چرا بعضی از خودرو های صفر کیلومتر نیاز به احیای رنگ یا دیتیلینگ دارند ؟
بر خلاف باور عموم مردم، درصد کمی از ماشین های صفرکیلومتر بهترین ظاهرخود از لحاظ رنگ را دارند. علی رغم اینکه این خودروها توسط شرکت ها یا مالکان آن ها شستشو می شوند و یا حتی پولیش به آنها زده میشود، اما به دلیل نبود دانش کافی و تکنیک های غلط، شاهد وجود هولوگرام ها و اثرات دایره ای شکل روی رنگ خودرو ها هستیم. علاوه بر آن،  محل دپو و نگه داری خودرو های صفرکیلومتر که اکثرا روباز هستند نیز یکی دیگر از این عوامل است. این پارکینگ ها در مجاورت مناطق صنعتی، دریا، ریل قطار و ... قرار دارند که خودرو حتی تا سال ها نیز در این پارکینگ ها نگه داری می شود. در حالی که میبایست قبل از نگه داری در این اماکن، اقدامات لازم برای جلوگیری از صدمات ذکر شده به رنگ خودرو انجام شود.
مجموعه ایسامین کلیه این صدمات را برطرف می نماید و از رنگ خودرو شما برای سال ها محافظت می کند.
من اخیرا یک ماشین به رنگ مشکی خریداری کردم، اما بعد از اولین شستشو متوجه رد(خط) های دایره شکل و کدری رنگ ماشین شدم. چه اتفاقی افتاده ؟
دلایل مختلفی وجود دارد؛ اما معمولترین آن ها این است که بدلیل عدم وجود دانش کافی، استفاده از مواد و متریال غیر استاندارد هنگام شستشو، استفاده از تکنیک های غلط و استفاده نادرست از دستمال ها و پد ها برای از بین بردن کثیفی ها و خطوط بدنه اتومبیل و در نهایت خشک کردن و آبگیری بدنه توسط دستمال های غیر استاندارد پس از انجام اولین شستشو، شاهد ایجاد خط و خطوط و کدری رنگ خودرو هستیم.
من به تازگی ماشینم رو کارواش بردم، اما پس از شستشو و خشک کردن ماشین، متوجه لکه های آب خشک شده روی کل بدنه ی ماشینم شدم. چه اتفاقی افتاده ؟
دلیل این اتفاق وجود آهک و املاح داخل آب است که این املاح میتواند ناشی از باران های اسیدی یا شستشوی ماشین با آب تصفیه نشده باشد.
کاور مات (Matte Cover)
از پرطرفدارترین کاورها است که از رنگدانه های مات یا کدر درست می شود و بدنه خودروی شما را مات می کند.
کاور براق(Gloss Cover)
از رنگدانه های پوسته بیرونی خودرو ساخته می شود و حالت براق و درخشنده به بدنه خودروی شما می دهد.
روکش محافظ رنگ خودرو

یکی دیگر از محصولات پرکاربرد برای تغییر و احیای رنگ خودرو، روکش محافظ رنگ خودرو است. روکش محافظ رنگ خودرو باعث تغییر فوری و سریع رنگ فابریک خودرو می شود و طرفداران زیادی دارد. بسیاری از صاحبان ماشینهای مدل بالا و گران قیمت از روکش های محافظ رنگ خودرو استفاده می کنند.

روکش محافظ رنگ خودرو ، یک لایه پوششی پلاستیکی است که از پلی وینیل کلراید یا PVC ساخته می شود. وقتی این پوشش پلاستیکی را روی بدنه خودروی خود می کشید، باید خیالتان از بابت رنگ خودرو راحت باشد؛ زیرا این پوشش از رنگ خودروی شما محافظت می کند. با وجود این روکش های محافظ، نباید نگران قدیمی شدن پوشش خودرو یا آفتاب سوختگی رنگ خودروی خود باشید. همچنین این روکش ها مانع از ایجاد خط و خراش روی بدنه خودرو می شوند
روش‌هایی که طول عمر خودرو را افزایش می‌دهد
کارواش تاچ لس
سرامیک خودرو
کارواش تاچ لس

اگر خودرو بعد از پولیش و احیای رنگ با پوشش مناسب محافظت شود و مقاومت رنگ درمقابل خط‌و‌خش و مات‌شدگی افزایش پیدا کند، طبیعتا خودرو شما ظاهر جذاب خود را حفظ می‌کند و شما از آن لذت خواهید برد. خودرو براق و شفاف مانند پوست صورت به مراقبت نیاز دارد. همان‌طور‌که باید مراقب پوست خود باشید، خودرو سرامیک‌شده نیز به مراقبت نیاز دارد که کاری بسیار ساده است.
انواع آسیب به رنگ بدنه خودرو

سائیدگی رنگ، مات شدن رنگ، سوختگی، عوامل شیمیایی، خط و خش های سطحی، عمیق و خیلی عمیق

بعد از مشخص شدن نوع آسیب به خودرو و برآورد هزینه و میزان آسیب باید بهترین راه برای ترمیم بدنه را توسط متخصص این کار انتخاب نماییم. همه این ها بستگی به میزان ضخامت رنگ بدنه خودروی شما دارد.

همچنین بیشتر کارشناسان توصیه می کنند به صورت دوره ای ماشین واکس و پولیش شود تا از رنگ خودرو محافظت بیشتری به عمل آید.

نحوه استفاده از پولیش
پولیش خودرو به دو روش دستی و استفاده از دستگاه پولیشر انجام می شود که دستگاه پولیشر از نظر نوع چرخش و دوران به دستگاه پولیشر روتاری، دستگاه پولیشر اوربیتال و دوکاره تقسیم بندی می شود. اگر سطح کار بزرگ می باشد نیاز است تا از دستگاه پولیش استفاده شود در غیر این صورت برای پولیش برای سطح های کوچک با پنبه نرم و دستمال مایکروفایبر می توان خطوط را از بین برد.

قبل از انجام عملیات پولیش حتما سطح بدنه خودروی خود را بشویید. همچنین برای انجام عملیات پولیش هیچ گونه گرد و غباری نباید روی بدنه خودرو باشد.
چند نکته در رابطه با استفاده از پولیش خودرو:
ولیش چیزی به سطح و رنگ بدنه خودروی شما اضافه نمی کند، بلکه لایه ای نازک از سطح را حذف می کند.
– هیچ پولیشی نمی تواند رنگ از بین رفته را دوباره باز گرداند.
– رنگ های غیر متالیک راحت تر و سریعتر پولیش می شوند و خطوط روی آنها رفع می شود ولی به همان نسبت آسیب پذیر تر از رنگ های متالیک می باشند در حالی که رنگ های متالیک کمی سخت تر براق شده اما به دلیل ضخیم تر بودن لایه خارجی آنها، خراش ها معمولا در همان لایه خارجی قرار گرفته و حتما با پولیش قابل ترمیم اند.
رنگ صدفی
رنگ های صدفی همانند رنگ های متالیک هستند اما در ساختار رنگ آنها به جای فلز از براده سرامیک (Mica) استفاده شده است. مواد تشکیل دهنده این رنگ ها برش های کوچک از صفحات میکا می باشد که باعث به وجود آمدن بازتاب های نوری خاص می شود و بر اساس نوری که تابیده می شود و جهت نگاه بیننده طیف آن تغییر پیدا می کند.

لازم به ذکر است رنگ های دیگری نیز وجود دارد که دارای درخشندگی بیشتری هستند و برای رنگ آمیزی خودروهای تشریفاتی و تجملاتی به صورت سفارشی انجام می گردد.
رنگ روغنی یا ساده
در ابتدا رنگ کلیه خودروها روغنی بود این رنگ به رنگ ۲۱ در بازار معروف است. در این نوع رنگ آمیزی از دو یا سه لایه برای رنگ کردن استفاده می شود. لایه اول آستر یا پرایمر می باشد که با یک لایه رنگ حاوی رنگدانه های پراکنده رنگ آمیزی می شود و د نهایت با یک لایه به نام کیلر پوشانده می شود.

این لایه بی رنگ است و مقاومت و درخشندگی رنگ را افزایش می دهد. گاهی اوقات به جای کیلر از یک ماده سخت کننده به نام ایزوسیانات استفاده می شود که آن را با رنگ آکریلیک ترکیب می کنند و رنگ آمیزی یک لایه می شود. استفاده از این ترکیبات باعث افزایش سختی و چسبندگی رنگ بدنه خودرو می شود.
شست و شوی خودرو برای خدمات
اولین قدم سرویس احیای خودرو این است که قسمت بیرونی خودرو را تمیز کنید. شما باید تمام گرد وخاک و کثیفی هایی را که اتومبیل شما به طور معمول هنگام بیرون رفتن در جاده جمع می کند ، پاک کنید. ما نه تنها در مورد خاک ، بلکه در مورد روغن ، اثر انگشت ، اشکالات و همه آن ذرات تصادفی دیگر که به نوعی به ماشین شما متصل شده اند صحبت می کنیم. برای این منظور باید با تکنسین های گاراژ ایسامین تماس بگیرید تا در اسرع وقت جهت کارواش به مجموعه مراجعه کنید و اقدامات لازم را انجام دهند . برای اطمینان بیشتر از تمیز بودن هرچه بیشتر ، قبل از انجام هرگونه کار بیشتر روی ماشین ، دو بار آن را بشویید.
کاور رنگی
بسیاری از جوانان یا مالکان خودروهای خاص تمایل دارند که وسیله نقلیه خود را با جلوه‌ای خاص‌تر راهی خیابان کنند. البته رنگ‌های کارخانه‌ای همواره محدود هستند ولی این محدودیت در دنیای کاورهای رنگی وجود ندارد. در نظر داشته باشید که کاورهای رنگی از نظر میزان مقاومت در سطح پایین‌تری از کاورهای بی‌رنگ قرار می‌گیرند.
کاورهای سفارشی
نوعی از کاورهای رنگی در بازار موجود است که رنگ آنها شبیه به هیچ یک از رنگ‌های کارخانه‌ای و یا رنگ‌های ترکیبی نیست؛ مانند طلایی، کروم و هفت رنگ. تردیدی نیست که به دلیل استفاده از متریال ویژه در کاورهای سفارشی یا Custom، قیمت کاور محافظ رنگ خودرو با این روش به مراتب بالاتر از سایر مدل‌های ساده‌تر است.
کاور بی‌رنگ
یکی از پردرخواست‌ترین انواع کاور مدل بی‌رنگ آن است که البته تنها با حفظ آراسته بودن ظاهر و محافظت از بدنه استفاده می‌شوند. همان‌طور که از نام این کاور مشخص است، استفاده از آن‌ها تغییری در رنگ پوشش بدنه ایجاد نخواهد کرد. لازم به ذکر است که کاورهای بی‌رنگ نیز خود به زیرمجموعه‌های PPF و مات تقسیم‌بندی می‌شوند.
کجا کاور خوب نصب کنیم؟

اگر به دنبال اجرای یک پروژه بی‌نقص و تخصصی کاور بدنه خودرو با هزاران گزینه انتخابی هستید، متخصصان گاراژ ایسامین این عملیات را در کمترین زمان ممکن با قیمتی منصفانه برای شما ارائه می‌دهند